Grupa Masterlease dołączyła do PZWLP

Grupa Masterlease, jeden z największych polskich operatorów branży Car Fleet Management, przystąpił do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP), czyli jedynej w Polsce organizacji branżowej zrzeszającej firmy wynajmu długoterminowego aut oraz wypożyczalnie samochodów. Jednym z celów
Grupy Masterlease jest włączenie się w działania edukacyjne organizacji w zakresie finansowania i zarządzania flotą samochodów dla firm oraz promowania rozwiązań CFM wśród klientów indywidualnych. Dołączenie Masterlease do grona Członków PZWLP – po latach pozostawania tej firmy poza strukturami Związku – to jeden z ważniejszych kamieni milowych w historii nie tylko organizacji, ale i całej branży flotowej w kraju.

PZWLP skupia obecnie 18 firm specjalizujących się w wynajmie i leasingu aut na polskim rynku. Od marca do  struktur Związku dołączył wieloletni lider, jeden z największych operatorów CFM w Polsce – Grupa Masterlease. Firma jest obecna na rynku od 25 lat. Na co dzień finansuje i zarządza jedną z największych w Polsce flot obejmującą łącznie 43 tys. pojazdów. W 2019 r. marka stała się częścią Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, największej instytucji finansowej w Polsce.

Grupa Masterlease oferuje szeroki zakres usług (wynajem krótko-, średnio- i długoterminowy samochodów, leasing, abonament oraz zarządzanie flotą) za pośrednictwem trzech marek:

  1. Masterlease: oferuje różne formy finansowania i obsługi samochodów dla firm.
  2. Master1.pl: To jedyna w Polsce platforma internetowa do zawierania umów online na samochody w abonamencie oraz sieć sprzedaży samochodów po kontraktach leasingowych z możliwością ponownego sfinansowania ich w formie abonamentu, leasingu lub zakupu za gotówkę.
  3. MasterRent24: ogólnopolska wypożyczalnia samochodów.
Tomasz Kulesza, Wiceprezes Grupy Masterlease

– PZWLP ma duże znaczenie nie tylko dla branży flotowej w kraju, ale także dla rynku motoryzacyjnego w ogóle – mówi Tomasz Kulesza, Wiceprezes Zarządu Masterlease należącej do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Jesteśmy przekonani, że nasza obecność w gronie Członków organizacji przyczyni się do dalszego rozwoju sektora wynajmu długoterminowego w Polsce. Mamy bogate doświadczenie i chcemy się nim dzielić. Planujemy przede wszystkim aktywnie zaangażować się we wszelkie podejmowanie przez PZWLP inicjatywy edukacyjne i promocyjne w zakresie finansowania i zarządzania flotą pojazdów. Widzimy też spory potencjał w segmencie klientów indywidualnych. Kluczowe jest skuteczne dotarcie do konsumentów poprzez odpowiednie dopasowanie oferty do ich potrzeb oraz digitalizację procesów.

Robert Antczak, Prezes Zarządu PZWLP

– Dołączenie Grupy Masterlease do PZWLP to jeden z ważniejszych kamieni milowych w historii nie tylko samej organizacji, ale i całego rynku flotowego w Polsce – mówi Robert Antczak, Prezes Zarządu PZWLP, Dyrektor Generalny Arval Polska. – Jesteśmy przekonani, że obecność Masterlease w gronie Członków naszej organizacji przyczyni się do rozwinięcia i wzbogacenia dotychczasowej działalności Związku. Firma ta jest bowiem od lat jednym z kluczowych i największych graczy na rynku wynajmu i leasingu samochodów w Polsce, za którą stoi szerokie doświadczenie i wiedza na temat branży flotowej w naszym kraju. Biorąc to pod uwagę, nie mamy wątpliwości, że przystąpienie Masterlease do PZWLP to świetna wiadomość dla całego rynku. Branża wynajmu w Polsce zyskuje jeszcze silniejszy i bardziej reprezentatywny wspólny głos, co jest szczególnie ważne obecnie, kiedy musimy stawić czoła wyzwaniom związanym z pandemią COVID-19.  

W branżowych związkach Grupę PKO Banku Polskiego reprezentują:

  • Masterlease w PZWLP,
  • PKO Leasing w Związku Polskiego Leasingu (ZPL).

PZWLP reprezentuje obecnie ok. 80% polskiego rynku pojazdów obsługiwanych w ramach wynajmu długoterminowego. W Związku funkcjonuje również odrębna struktura organizacyjna – Grupa Firm Rent a Car, która skupia największe polskie oraz międzynarodowe, sieciowe wypożyczalnie samochodów, będące Członkami organizacji. Organizacja ma znaczący i wciąż rosnący wpływ na rozwój oraz obecny i przyszły kształt rynku flotowego w Polsce. W październiku 2017 r. we współpracy PZWLP i SKFS (Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych) na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej uruchomione zostały pierwsze w kraju, rozbudowane programowo, podyplomowe studia flotowe „Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością”. Program studiów był współtworzony przez organizację, a znaczną część wykładowców stanowią eksperci z firm należących do Związku. PZWLP angażuje się w działania podnoszące bezpieczeństwo i promujące ekologię w polskich flotach, a także wpływające na jakość usług oferowanych na rynku flotowym. Od 12 lat Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów przyznaje swoje prestiżowe w branży Nagrody PZWLP. Organizacja jest członkiem Związku Polskiego Leasingu oraz Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.